Víťazstvo vezieme domov

Dňa 18.6.2015 sme sa zúčastnili streleckej súťaže, ktorú organizovala KPKB Brnenského regiónu pod záštitou pána Petra Paďoura z CBA Corporation a.s. Brno. 

Súťaž sa konala na strelnici v Mikulove. Musím sa priznať, že mňa osobne účasť na hocijakom podujatí na Morave vždy poteší a to aj preto, lebo ako hovoria Moraváci “My máme Slováky rádi, dokonca raději než Čechy“ a preto sa tam vždy rád vraciam a moji kolegovia samozrejme tiež. Na strelnici v Mikulove sa mi páči už len tá cesta, vedie cez vinice a samotné mesto Mikulov sa nachádza na kopci nad mestom obkolesené prírodou. 

Po príchode na strelnicu nás privítala známa tvár večne usmiateho Petra Paďoura. Rovnako veselí boli aj ostatní zodpovední za súťaž, menovite riaditeľ Petr Sehnal a vedúci strelieb, náčelník a môj menovec Rudolf Fráňa. Od samotného príchodu nám bolo jasne, že dnes tu bude veselo. Po priateľskom privítaní sme si išli prezrieť strelnicu, kde už boli postavené 2 parkúry. Petr nám ochotne všetko vysvetlil, aj keď samozrejme musel ešte raz pre všetkých. 

Po úvodnom oficiálnom privítaní, ktoré sa nieslo vo veľmi uvoľnenom štýle a dobrej nálade, sme sa vrhli na súťaž. Začali sme mierenou streľbou na 25m, po odstrieľaní mierenej sme pokračovali parkúrmi. Na bezpečnosť účastníkov dohliadal skúseným okom vedúci Rudo Fráňa a samotný priebeh strelieb organizoval Petr Paďour. 

Všetko dobre dopadlo a po chutnom obede sa vyhlasovali výsledky. Prvé miesto v družstvách sme obsadili my RAVI s.r.o. . Po vyhlásení výsledkov nasledovala ešte streľba prvých 10 jednotlivcov na drevený erb. Strieľalo sa z jednoranového revolvera kalibru 22, každý mal jednu ranu a najlepší si domov mohol odniesť erb. Náš kolega Fero Seewald mal najlepší zásah a erb sme viezli na Slovensko. Nebyť Petra Paďoura, ktorý vyhral prvé miesto ako jednotlivec, tak poberieme všetky prvé miesta, ale v jednotlivcoch nám to všetkým “natrel“, hold, skúsenosti sú skúsenosti. V súťaži jednotlivcov sa zúčastnili aj naši konatelia p.Janisová a p. Janis, už je jasné kto je u nás šéf, lebo p. Janisová sa v absolútnom hodnotení strelcov umiestnila na vyššej priečke ako p.Janis. 

Ani sme sa nenazdali a bol koniec, bol to pekne strávený deň s príjemnými ľudmi a v peknom prostredí. Rád by som touto cestou poďakoval p. Janisovej a p. Janisovi, že s nami chodia na strelecké súťaže a podporujú nás v zdokonaľovaní sa v streľbe. Zároveň aj všetkým, ktorí sa starali o priebeh súťaže, ako aj dobrú náladu a verím, že nás pozvú aj o rok. 

Samozrejme, budeme radi, ak sa uvidíme skôr ako o rok a to 2.10.2015 na nami organizovanej súťaži BEST SHOT v Nitre na strelnici u Fraňa.

www.facebook.com/bestshot.european.cup/media_set?set=a.1563816537170978.1073741843.100006279393837&type=3

 

Rudolf Janega