Pohárové kolo LOS-SK

Sobota 27.06.2015, ráno 09.00 h, miesto Strelnica RDA Čachtice, pohárové kolo LOS-SK. 

Ráno poslednú júnovú sobotu som si pripadala ako jeden z "Troch mušketierov", spolu s Dominikom a Vladislavom sme dorazili na Strelnicu RDA v Čachticiach, aby sme absolvovali pohárové kolo LOS-SK, športový variant reálnej obrannej streľby s reálnou simuláciou obranných situácií. 
 
Organizátori pre nás zase pripravili 5 možných životných situácií, po pípnutí timera treba každú vyriešiť nielen k svojej vlastnej spokojnosti :), ale aj k spokojnosti rozhodcu :( Samozrejme záleží na vyspelosti každého pretekára, " koľko vedier nábojov už vystrieľal ", ale vždy platí, že každý nezasiahnutý terč, simulujúci útočníka, a pretekár sa nemusí večer vrátiť zdravý a živý domov :( 
 
Dominik sa umiestnil na 12. mieste a Vladislav na 13. mieste. Ja v spodnej časti tabuľky, miesto nie je podstatné :)).  
Výsledky na www.los-sk.sk. 
 
Po chutnom obede v Čachticiach sme spolu vystúpali k zrúcanine hradu Čachtice, útulné miesto na bývanie :), pri jasnom počasí sme videli ďaleké okolie a urobili pamätné foto. Pred vstupom do samotného predhradia som si uvedomila, že som na Slovensku, kde vieme pokaziť aj to najmalebnejšie miesto tabuľou o financovaní rekonštrukcie hradu z európskych fondov, umiestnenej na vonkajšom múre a o búdach Toy-Toy s veľkou nádržou nepitnej vody sa snáď ani neoplatí písať. Informácie a hygiena musí byť, ale keby kompetentní potrápili svoje mozgové závity, určite by našli vhodnejší kút. 
 
Predstavila som si návrat hradných pánov, namiesto úctivých poddaných by ich vítali Toy-Toy búdy, nádrž s vodou a tabuľa. I keď hradná pani mala iné zábavky. Toto som si uvedomila pri jej drevenej replike na námestíčku v Čachticiach, kde mi starší pán odpočívajúci na lavičke pri jej soche povedal, "je zaujímavá pre turistov, ale nechceli by ste ju stretnúť". Veru nie. 
 
V túto júnovú sobotu sme spojili príjemné s príjemným a tešíme sa na ďalšiu sobotu 8. augusta 2015. 
 
Eva Sinaj